גוגל שחררה עדכון פינגווין חדש

הפינגווינים מגיעים לארץ עוד לפני החורף

עדכון "מצמרר" של גוגל

קידום אתרים והעדכון החדש
שנה שלמה עברה והנה, גוגל אישרו רשמית שעלה עדכון פינגווין 3.0 (יום שישי לפני שבועיים). זה לא חדש שגוגל משחררת עדכונים מפעם לפעם הרי יש לנו את הפנדה הידוע, עדכון שרץ כל הזמן ומונע מתוכן משוכפל או תוכן ספאמי לעלות בתוצאות. בשפה של גוגל Rolling algorithm.
 
הפינגווין הוא מיוחד יותר, הוא יכול לסנן אתרים רק ש"מריצים" אותו לבדוק, הוא נעשה באופן פרטני יותר ואולי אפשר לומר גם אכזרי יותר (בהמשך נסביר למה אכזרי).
 
מטרת עדכון פינגווין 3.0 זהה לעדכונים הקודמים, עדכון זה יוצא כנגד אתרים המשתמשים בקישורי ספאם ובקישורים שאינם נחשבים טבעיים, קישורים המנוגדים להנחיות הברורות של גוגל.
 

אנחת הרווחה והבעיה בעדכון 

 
החדשות הטובות הן שהעדכון יפגע באתרים שעושים קידום אגרסיבי ולא טבעי (למשל קניית קישורים). אתרים אלו צפויים להרגיש את הענישה של גוגל אם הם לא נפגעו כבר בעדכונים הקודמים של פינגווין.
 
הבעיה שהעדכון יכול לפגוע גם באתרים שלנו. פינגווין מסנן אתרים על סמך קישורים בלבד, כך שאם אתר אחר מקשר לאתר ועד כה הקישור נחשב חזק עם הרבה כוח, עתה בבת אחת הכוח הזה נעלם ומשפיע ישירות על האתר שלנו, גם שהאתר שלנו בכלל לא ספאמי (אמרנו כבר עדכון יותר אכזרי).
 
ההשלכות במקרה כזה הן לא נעימות אך גם לא חמורות, העמודים שלנו עלולים לאבד את הדירוג הקיים, אך לפחות אנו יכולים לנשום לרווחה שהאתר שלנו לא נענש.
 

מה אנחנו יודעים בפועל על ההרס שהעדכון זרע:

כרגע אנו יודעים ב 100% שגוגל שחררה עדכון. בפועל עדיין קשה לאמוד את הנזקים, כרגע אין לאף אחד בישראל מספרים מדויקים המוכיחים את השפעת העדכון על שאילתות במנוע החיפוש.
 

חייבים להיות עם האצבע על הדופק ולבדוק את מיקומי האתר שלנו

 
העדכון דווקא יכול לפעול לטובתנו, אולי הגיע הזמן לבדוק את כל הלינקים המקשרים לאתר ואת התוכן באתר שלנו.
לראות מה רלוונטי, מה חשוב ומה אפשר למחוק, פעולה שתוכל לסייע לנו רבות בקידום האתר ואף למנוע עונש עתידי בעדכון הבא פינגווין3.1 של גוגל.
 
מרגישים שנפגעתם בדירוגים? לא מחייב שנענשתם, אך תמיד מומלץ לבדוק.
 
מיד תוכלו לעבור לטופס יצירת קשר ובדיקת האתר לכל שאלה והתייעצות מצוות המקצועי שלנו זמין עבורכם.
 
 
 
 
צרו קשר
03-6872982
חזור לעמוד הקודם
צרו קשר
03-6872982
בין לקוחותינו
מפרגנים לנו