“חוק נגישות אתרי אינטרנט” אשר נכנס לתוקף בסוף חודש אוקטובר 2017, קובע כי בעל אתר אינטרנט אשר לא דאג להנגיש באופן מלא (תקן AA) את אתרו, עלול לקבל תביעות וקנסות של עד 75,000 ש”ח.
 
להיות בעל אתר אינטרנט דורש להיות עם היד על הדופק כל הזמן. גם אם האתר שלכם פעיל כבר שנים רבות, והוא מתפקד טוב ולשביעות רצונכם, ביכלל לא בטוח שהוא עוד היום בכל התקנים ועומד בסטנדרט העכשווי, הזמנים משתנים ואסור לנו לעמוד במקום.
 
חוק הנגישות באינטרנט נכנס לתוקף ב- 26.10.2017 ובעצם מעגן בחוק את האפשרות גם לבעלי מוגבלויות שונות לגלוש ברחבי הרשת בצורה חופשית ונוחה ולעשות שימוש אפקטיבי בשירותים ובמידע המוצעים באתר. משום כך, הוא מחייב את בעלי האתרים, ונכסים דיגיטליים מסחריים נוספים כגון אפליקציות, לבצע התאמות נגישות ולהטמיע תפריט הנגשה ברמה מינימלית של AA באתר.
 
אין ויכוח לגבי השאיפה המשותפת למתן שירות שווה ונוח לכלל האוכלוסיה, אך כעת חשיפה לתביעה ולקנסות של עשרות אלפי שקלים עומדים על הפרק, ומחייבים את בעלי האתרים לבצע בדיקת התאמה לנגישות על פי הכללים של החוק החדש.

איך אני יודע אם האתר שלי נגיש?

Webuildit הינה אחת מהחברות המובילות בישראל בתחום בניה ואחזקה של אתרי אינטרנט וכעת מציעה לכם, בעלי האתרים, לבצע עבורכם בדיקת נגישות על פי הכללים של החוק החדש בחינם!
מקבלים דוח שלם על מצב האתר שלכם, התאמתו לחוק הנגישות והצעת מחיר לעדכון האתר.

 

הימנעו מקנסות כבדים ובירוקרטיה, בדקו עכשיו אם האתר שלכם עומד בתקן.