הפינגווין חזר ובגדול, כך הודיעה לנו גוגל בכנס שערכה ביום שישי האחרון. העדכונים החדשים לפיו הוא יסרוק את כלל האתרים שבמנוע החיפוש הזה, חייבים להיות מובאים לידיעתכם, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה.

להלן עשרת העדכונים המשמעותיים שאתם פשוט חייבים להכיר:

1.    רענון קצר- מהו הפינגווין?
 הפינגווין הוא אלגוריתם של גוגל, אשר פותח כדי לזהות ולסנן אתרי ספאם אשר זלגו דרך הפילטרים האחרים של גוגל. הוא הושק לראשונה בשנת 2012, ושודרג באוקטובר 2014. 
2.    מעכשיו הכל קורה בזמן אמת!
אם עד עכשיו כל האתרים היו נסרקים בעת ובעונה אחת, מעכשיו הנתונים נסרקים בזמן אמת, כך ששינויים שאתם עורכים בעמוד תוכן כזה או אחר אתם תראו את ההשלכות הרבה יותר מהר, לאחר שגוגל יאנדקס את העמוד. 
3.    זה הולך להיות ספציפי
מעתה פינגווין יסרוק ספאמים ויתאים דירוג בהתבסס על סימנים המעידים על ספאם בעמוד, ולא בכל האתר. כלומר, אם דירוג של עמוד אחד באתר נפגע- אין זה אומר שדירוג האתר באופן כללי נפגע. 
4.    הפינגווין לא פוסח
סריקות הפינגווין ירוצו בכל השפות ובכל המדינות- אף אחד לא יכול להימלט מהפינגווין.
5.    חלק אינטגרלי מליבת האלגוריתם של גוגל
עד עכשיו, הפינגווין נחשב לישות בפני עצמו. עם העדכון החדש של פינגווין 4.0, הוא הופך לאחד מ-200 האותות המיוחדים אשר יכולים להשפיע על הדירוג של כל אתר ואתר במנוע החיפוש של גוגל. 
6.    הקץ להודעות על עדכוני פינגווין
עכשיו, משזו חלק אינטגרלי מליבת האלגוריתם של גוגל ומעצם כך שהיא עובדת בזמן אמת, גוגל לא תודיע יותר על עדכונים עתידיים של הפינגווין.
7.    התוצאות ככה”נ לא ייראו בטווח המיידי
לא ידוע אם הקוד החדש של פינגווין הופץ כבר לכל מרכזי גוגל בעולם, אבל גם אם כן, יש כל כך הרבה כתובות URL שעל הפינגווין לסרוק, כך שעד שנראה את השינויים יקח זמן מה.
8.    יהיה קשה לזהות את טביעות אצבעו של הפינגווין
בגלל שהפינגווין יסרוק ומיד השלכותיו ייראו, יהיה קשה לזהות אם שינויי דירוג נגרמו בעטיו או לא.
9.    העצה הישנה והטובה של גוגל, עדיין בתוקף
דובר גוגל אישר כי יש לעקוב אחר אותם קווים מנחים ישנים וטובים של גוגל. ההבדל שיהיה מעתה, הוא שהפגיעה בדירוג תהא פשוט מהירה יותר.
10.    גוגל עדיין רוצה שתתמקדו בתוכן איכותי, לא ב-SEO
ברור כי אין זה הסוף של אמנות ומדע ה-SEO, אך יש להקפיד על תוכן איכותי ורלוונטי כך שתינתן חווית משתמש מצויינת לגולש ולגולשת. 
 
בהצלחה!
 
 
דרך: 
https://econsultancy.com/blog/68337-the-10-things-you-need-to-know-about-google-penguin-4-0/